V příjemném prostředí zcela bezbariérových ordinací, vybavených moderními přístroji,
poskytujeme komplexní služby v oboru fyzioterapie. Klademe důraz na osobní přístup ke klientovi, profesionalitu a co nejvyšší účinnost dané léčby.
Naučíme Vás jak provádět terapii v domácím prostředí. V případě dětí zaškolíme rodiče, aby mohly
se svými dětmi cvičit doma mezi jednotlivými terapiemi a hlavně i po ukončení léčby.
V našem zařízení neprovádíme klasické masáže ani vodoléčebné výkony!
Terapie podle Ludmily Mojžíšové
Metoda Mojžíšové se zabývá převážně svalovinou pánevního dna. Zvýšené napětí svaloviny pánevního dna se přenáší na pochvu, dělohu i vejcovody, které pak nefungují normálně, svůj podíl „viny“ zde mají i poruchy funkce páteře, protože odsud míří nervy k pohlavním orgánům.
Metodou Mojžíšové se uvolňují svaly pánevního dna, mobilizují se SI skloubení, bederní páteř a žebra. Dále tato metoda obsahuje sestavu cvičení, která se cvičí 2x denně.
Metoda se aplikuje při těchto diagnózách :
Manuální terapie:
Měkké techniky(MT, TMT)
Měkké tkáně(kůže, pojivové tkáně, fascie, ligamenta a svaly) mají úzký vztah k pohybové soustavě. Poruchy měkkých tkání mají vliv na vznik blokád v určitém segmentu. Měkké techniky (MT ) nebo techniky měkkých tkání (TMT) se tedy zabývají léčbou měkkých tkání, vrací jim jejich posunlivost a protažlivost, které jsou nezbytné pro správnou koaktivaci pohybového aparátu. Používají se na začátku terapie, protože mnohdy se jejich léčbou uvolní i klouby.
Každá měkká tkáň na různých místech lidského těla má své specifické hmaty a způsoby terapie.
Měkké techniky jsou prováděny pouze rukama terapeuta bez použití olejů nebo jiných prostředků a jsou nebolestivé.
Mobilizační techniky
Odstraňují kloubní blokády. Lehčí formy blokád vznikají denně a lze je napravit běžným pohybem nebo protažením. Pokud blokáda zůstane fixována např. jednostranným přetěžováním, chybným stereotypem apod., vznikne funkční pohybové omezení – blokáda v pohybovém segmentu. Zjednodušeně se dá říci, že s oblastí, která je zablokovaná, tedy má omezenou pohyblivost, se tělo vyrovná tak, že začne přetěžovat jinou oblast, která je naopak postižená zvýšenou pohyblivostí s následkem přetěžování vazů a jejich úponů. Mobilizační techniky jsou řešením takto vzniklých poruch.
Postizometrická relaxace (PIR,AutoPIR)
Používá se k protažení jednotlivých svalů nebo svalových skupin. Ve většině případů lze naučit klienta AutoPIR, což znamená, že si klient může terapii doma provádět sám.
Nespecifické mobilizace a míčkování
Patří k měkkým technikám a jsou prováděny za pomocí měkkých míčků.
Dají se uplatnit na celé tělo a jsou klienty oblíbené pro jejich šetrnost ke tkáním např. při velké bolestivosti, nebo pooperačních stavech i v péči o jizvu. Klasické míčkování bylo vyvinuto pro děti s dýchacími potížemi, p. Zdenou Jebavou a postupem času ho autorka této uznávané metody rozšířila o nespecifické mobilizace a míčkování měkkých tkání celého těla.
Reflexní masáž je mechanické působení na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta.
Lymfodrenáže
Manuální lymfodrenáž
Je speciální metoda, která pracuje s mízní tekutinou (lymfou). Ve fyzioterapii se používá především k léčbě otoků. Indikací tedy mohou být:
Léčba lymfedému je velmi zdlouhavá a časově náročná. Její přesný postup stanoví vždy lékař na základě odborného vyšetření. Součástí komplexní terapie obvykle bývá bandažování, lymfodrenáž, rehabilitační cvičení, příp. medikamentózní léčba.
Léčebná tělesná výchova (LTV)
Využívá cvičení, které je „ušité na míru“ pro každou diagnózu, jeho cílem je obnovit správnou funkci pohybového aparátu ať už po úrazu, pooperačních stavech nebo bolestivých pohybech doprovázejících různá onemocnění.
Při cvičení lze použít různé náčiní jako jsou míče, therabandy, činky, terapeutickou hmotu a jiné.
Baňkování
Je starověká čínská metoda. Číňané tuto metodu využívají nejen jako léčbu, ale hlavně jako prevenci různých onemocnění. V západních zemích se baňkování používá hlavně k léčbě pohybového systému, v Číně ji však používají k léčení různých onemocnění(zažívací a vylučovací systém, trávící systém atd.) V našem zařízení používáme umělé baňky, u kterých se dosahuje podtlaku vakuovou pumpou. Tyto baňky jsou vhodné jak k baňkové masáži tak k terapii.
Fyzikální terapie a přístrojové vybavení
Naše zařízení je vybaveno přístroji řady BTL-5000, jedná se o nejvyšší třídu přístrojů, která je v současnosti na českém trhu.
Magnetoterapie
Využívá pro terapeutické účely obecné biologické účinky magnetické složky elektromagnetického pole.
Účinky: působí vazodilatačně tzn., že rozšiřuje cévy a tím umožňuje vyšší průtok krve v postižené části těla, analgeticky – bolest zmírňující, potlačuje zánětlivé procesy a otoky, příznivě ovlivňuje uvolnění svalů a urychluje hojení kostí i měkkých tkání.
Elektroléčba
Jedná se o velmi rozsáhlou oblast fyzikální terapie, která využívá aplikace elektrických proudů nebo impulzů na organismus a to nejen za účelem terapie, ale i diagnostiky.
Ultrazvuk
Mezi hlavicí ultrazvuku a povrchem těla dochází k přenosu kmitání, které se přenáší i do hlubokých tkání. Tím dochází jednak k mikromasáži a k ohřevu hluboko ležících tkání.
Účinky: zlepšení lokálního prokrvení a tím i metabolismu, zlepšení svalové relaxace, ústup bolestí, zlepšení regeneračních schopností tkání.
Laser
Laserový paprsek působí na lidské tělo přímo – lokálním zvýšením tepla a nepřímo – protizánětlivé účinky, analgetické a zvýšení tvorby kolagenu , novotvorba cév, regenerace poškozených tkání a zrání epitelu.V našem zařízení používáme moderní laserovou sprchu, která je mnohem účinnější než bodová laserová hlavice.V laserovém přístroji jsou přednastaveny diagnózy zneurologie, ortopedie, rehabilitace, ORL a další, takže můžeme zvolit program přesně nastavený pro vaši diagnózu.Laserová terapie se používá k léčbě bolestivých stavů, k hojení kůže (jizvy apod.), zánětlivých stavů i lokálních otoků.
Kombinovaná terapie
Dovolujeme si Vám představit nový druh fyzikální terapie, která je nyní dostupná v našem zařízení.
Spočívá v kombinaci působení elektroléčby a ultrazvuku. Je vhodná převážně v případech bolestivých míst ve svalech a zvýšeném svalovém napětí.
Nejčastěji se používá k:
Laserová terapie je jediná, z námi nabízených fyzikálních terapií, kterou nehradí žádná zdravotní pojišťovna!